Nowość od firmy Copper3D – antybakteryjna i biokompatybilna żywica Glaciarys AR3® 0
Nowość od firmy Copper3D – atybakteryjna i biokompatybilna żywica Glacarys AR3®.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chilijska firma Copper3D znana z produkcji filamentów o właściwościach antybakteryjnych oraz wprowadzonego ostatnio na rynek dodatku Cuprionix®, ogłasza kolejną nowość w swojej ofercie – antybakteryjną i biokompatybilną żywicę Glaciarys AR3®. Żywica już wkrótce pojawi się w sieci resellerskiej.

 

Glaciarys AR3® to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na stworzenie materiału antybakteryjnego, który mógłby być w sposób bezpieczny używany w zabiegach chirurgicznych. Żywica Glaciarys AR3®  jest biokompatybilna, została także poddana testom zgodnie z normą ISO 22196, dając doskonałe rezultaty ( eliminacja Esterichia coli – 100% po 24 godzinach kontaktu, 99,4 % w ciągu następnych 6h/ eliminacja Staphylococcus aureus  99,99% w ciągu 24 h, 94,47% - po 6h).

Ze względu na fakt, że technologia SLA  gwarantuje precyzję i doskonałą jakość wydruków kolejny materiał antybakteryjny firmy Copper3D został stworzony właśnie dla tej technologii. Doświadczenie firmy Copper3D w dziedzinie produkcji materiałów antybakteryjnych, a także certyfikacja i przeprowadzone badania kliniczne stosowanych przez nich rozwiązań,  pozwalają szybko reagować na oczekiwania rynku medycznego.

Żywica Glaciarys AR3® została wykorzystana  po raz pierwszy przez dr Felipe Reinares (ortopeda barku i łokcia), który zastosował ją w przeprowadzonej operacji endoprotezoplastyki barku, w której zastosowane zostały wydrukowane z Glaciarys AR3® szablony chiruriczne.

 

Szablony po wydruku zostały poddane procedurom sterylizacji plazmowej w nadtlenku wodoru (Sterrad), a następnie zastosowane w trakcie zabiegu. Sukces przeprowadzonego zabiegu wskazuje na fakt, że żywica Glaciarys AR3® z powodzeniem może być stosowana np. w stomatologii, ortopedii czy rehabilitacji.

Wkrótce materiał pojawi się w regularnej sprzedaży.

Komentarze do wpisu (0)

Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 721 757 755
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium