Mayku – formierka próżniowa o wielu zastosowaniach. 0
Mayku – formierka próżniowa o wielu zastosowaniach.

Czym jest Mayku?

Mayku to mała, dektopowa termoformierka, która w połączeniu ze zwykłym odkurzaczem, pozwala na tworzenie form czy też gotowych detali. Aby wykonać formę, potrzebujemy wzorcowego detalu (np. wydrukowanego na drukarce 3D lub też uformowanego z gipsu, masy czy wykonanego z dowolnego innego surowca). Detal umieszczany jest na platformie termoformierki, a następnie z arkusza folii przy pomocy odkurzacza, który zasysa powietrze, tworzona jest forma/ detal.  

 

Dla kogo przeznaczona jest termoformierka Mayku?

Urządzenie Mayku doskonale sprawdzi się dla twórców rękodzieła, którzy pragną zapewnić zindywidualizowane i ekonomiczne rozwiązania. Mayku z powodzeniem wykorzystywane jest przez cukierników (do tworzenia wymyślnych form dla detali wykonywanych z czekolady, detali marcepanowych czy z innych mas), doskonale nadaje się również dla twórców rękodzieła (detali z jasmonitu, produkcji mydełek, kul do kąpieli). A to zaledwie część możliwości, jakie oferuje to urządzenie.

Urządzenie Mayku to również doskonałe rozwiązanie dla szkół, kółek zainteresowań czy do wykorzystania w trakcie warsztatów z dziećmi i młodzieżą. Mayku stanowi doskonałe uzupełnienie pracy z drukarkami 3D i nie tylko, pozwala bowiem na zapoznanie z procesem termoformowania. Urządzenie doskonale wpisuje się w zasady edukacji STEAM, a do każdego urządzenia dodatkowo placówki otrzymują scenariusze gotowych lekcji na różnym poziomie edukacyjnym.

 

     

 

Folie do termoformowania.

Urządzenie jest kompatybilne z każdym rodzajem folii o grubości 0,5 mm. Producent na chwilę obecną rekomenduje dwa rodzaje arkuszy: Mayku Cast Sheet – przeźroczyste folie do odlewów, posiadające dopuszczenie do kontaktu z żywnością oraz Mayku Form Sheet – folie do tworzenia opakowań i prototypów. Arkusze są w pełni przyjazne dla środowiska, ponieważ tworzone są z biodegradowalnych surowców, pochodzących częściowo z recyclingu.

 

Urządzenie Mayku oferuje szerokie spektrum zastosowań i tylko od użytkownika zależy, jak wykorzysta to urządzenie. 

 

Komentarze do wpisu (0)

Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 721 757 755
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium