Innowacyjne urządzenie firmy Copper3D zmniejszające ryzyko zakażenia wirusem HIV w trakcie karmienia piersią. 0
Innowacyjne urządzenie firmy Copper3D zmniejszające ryzyko zakażenia wirusem HIV w trakcie karmienia piersią.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chilijska firma Copper3D, znana dotychczas z produkcji materiałów do druku 3D o właściwościach antybakteryjnych, zaprezentowała swój najnowszy projekt – urządzenie do karmienia piersią, które zmniejsza ryzyko zakażenia wirusem HIV. Urządzenie wykonane zostało z antybakteryjnego materiału PLActive, zawierającego cząsteczki miedzi.

Przeprowadzone badania wskazują, że nanocząsteczki miedzi prowadzą do inaktywacji wirusów i bakterii (także tych obecnych w mleku matki zakażonej wirusem HIV). Już samo umieszczenie mleka matki w wydrukowanej z materiału PLActive butelce pozwala na zmniejszenie replikacji wirusów o 58,6% (po 15 sekundach styczności z materiałem PLactive). Tym samym zwiększenie czasu kontaktu z materiałem oraz zwiększenie powierzchni stycznej mogłoby doprowadzić do jeszcze lepszych efektów.

 

Nowe możliwości w zakresie zmaksymalizowania działania materiałów Copper3D, stworzył wprowadzony w końcu 2019 roku elastyczny materiał MDFlex (bazujący na TPU). Dzięki temu urządzenie mogło zyskać nowy kształt. Urządzenie w swojej pierwotnej, wydrukowanej z PLactive postaci, zostało zgłoszone do opatentowania jeszcze w marcu 2019. Po stworzeniu ulepszonej wersji wydrukowanej z materiału MDflex, złożony został przez firmę Copper3D kolejny wniosek patentowy.

Blisko 26.000 nowych zakażeń wirusem HIV w 2018 to zakażenia dzieci w wieku 0-14 lat. To przełomowe rozwiązanie to szansa na zmniejszenie prawdopodobieństwa przeniesienia wirusa HIV na karmione piersią dzieci. Dodatkowo dzięki materiałom Copper3D pojawia się szansa na wykorzystanie ich w tworzeniu innych rozwiązań, pozwalających na eliminację groźnych bakterii i wirusów.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 721 757 755
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium