Drukarnia 3D Częstochowa

2B3D to nie tylko internetowy i stacjonarny sklep z najwyższej jakości drukarkami z technologią 3D oraz częściami do urządzeń. Jedną z naszych dodatkowych usług jest serwis oraz wynajem sprzętu, ale także drukarnia 3D w Herbach k/Częstochowy. Oferujemy drukowanie przedmiotów, elementów, makiet, prototypów, części, narzędzi, różnego typu zabawek, gadżetów, biżuterii, dekoracji czy sprzętu domowego itp. Stosujemy drukarki jedno- oraz dwugłowicowe oraz żywiczne: Zortrax M200, Zortrax M200 PLUS, Zortrax Inventure, 3D Gence Double P255, Graften One, Moonray D i Zortrax Inkspire.

Drukowanie 3D Częstochowa

Podczas drukowania 3D, urządzenie układa kolejne warstwy materiałów budulcowych w taki sposób, że są one nałożone na siebie. Takie materiały to filamenty. W wyniku nakładania na siebie kolejnych warstw powstaje nowy przedmiot - trójwymiarowy obiekt. Wybór 3D może mieć dowolny kształt i zastosowanie, ale jego rozmiary ograniczają możliwości danego urządzenia. Jednak drukowanie 3D nie jest powszechne - stosuje się je do wyrobów pojedynczych bądź małoseryjnych. Warto wiedzieć, że technologia w różnych drukarkach może różnić się od siebie, i tak, ten sam identyczny proces produkcji może obejmować także inne dodatkowe działania, jakimi są między innymi spajanie warstw czy utwardzanie wydruku. Gdy decydujemy się na bardziej skomplikowane, pełne detali przedmioty powinno się zastosować również tak zwany materiał podporowy, który ogranicza do minimum wystąpienie błędów w druku. W dalszym procesie może on zostać usunięty. Niektóre materiały podporowe można po wydruku i utwardzeniu rozpuścić, na przykład w alkoholu. Drukowanie 3D polega na dodawaniu materiału - czyli jest to zupełne przeciwieństwo różnorakich technik obróbki czy skrawania. Drukowanie 3D nie generuje żadnych strat w materiałach, gdyż nie jest on w żaden sposób obrabiany. Drukowanie 3D charakteryzuje duża dokładność i możliwość wydruku nawet bardzo szczegółowych i małych detali. Warto wspomnieć również o tym, że proces ten, jest bardzo szybki - właśnie z tych powodów zyskał ogromną popularność w wielu dziedzinach i branżach.  

Drukowanie 3D Częstochowa cennik

Cennik wydruków 3D nie jest rzeczą stałą. Na ich cenę ostateczną wpływają wiele parametrów. Wśród tych czynników możemy wyróżnić - materiał, jego zużycie, dokładność detali, czas drukowania czy stopień skomplikowania wyrobu, który chcemy wydrukować. Stosujemy dwie technologie - FDM oraz DLP. W przypadku tej pierwszej bierzemy pod uwagę tylko czas trwania samego procesu - za każdą godzinę drukowania 15 zł netto. W przypadku zaś technologii DLP - za każdą godzinę 15 zł netto oraz koszty żywicy, jaką zastosuje się do procesu. Natomiast dla stałych klientów bądź przy większych zamówieniach proponujemy indywidualne stawki.

Wersje językowe
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 721 757 755
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium